Superliga, etapa a 12-a: Farul – Dinamo 1-1 (0-1) Un egal cât o înfrangere pentru Farul – Galerie Foto

Farul nu a reuşit decât un rezultat de egalitate în meciul din acestă seară cu Dinamo, după ce a controlat partida iar arbitrul Cojocaru nu a fost sesizat din cabina VAR în mai multe rânduri pentru posibile lovituri de la 11 m. Pentru Farul a marcat Narek Grigoryan, în minutul 71. Fotografiile au fost realizate de Sorin Danielciuc.

‘’Am un gust amar după acest meci. Chiar dacă am început meciul cu o greseală mare după ce le-am spus ca încep foarte bine cei de la Dinamo, am revenit, am avut ocazii şi am dominat meciul. In a doua repriză am dominat clar şi am avut penaltyuri, nu doar unul. Arbitrul nu se duce la VAR. Am avut în prima repriza penalty clar la Dican, iar în repriza a doua doua penaltyuri la Alibec. Calitatea unui atacant este să pivoteze în careu. Mergem inainte dar suntem dezamagiţi. Stiam că întâlnim o echipă foarte bun şi noi am facut un meci bun. Au dinamică bună, am pregatit şi noi meciul bine, am avut ocazii şi sunt dezamagiţi şi baieţii. Nu suntem frustraţi, suntem doar dezamagiţi. La 1-0 am băgat doi copii născuţi 2007 şi îi felicit pentru că au intrat bine amandoi şi Stoian şi Doicaru’’, a declarat managerul tehnic al Farului, Gheorghe Hagi.

Au evoluat pentru Farul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Buzbuchi – Sîrbu (min 67 – Tîru), Bălașa, Marins, C. Ganea – Radaslavescu (min 67 – Stoian), Dican (min 77 – Doicaru), Vînă (min 67 – Nedelcu) – Rivaldinho (min 57 – Ciobanu), Alibec, Grigoryan.